EE | RU

Korduma kippuvad küsimused

Korduma kippuvad küsimused

Kas on võimalik osta liikluskindlustuspoliis, mis hakkab kehtima täna?

Kui Sinu sõiduki liikluskindlustuspoliis lõppes eile ja vajad tänasest uut poliisi, võta meiega telefoni teel ühendust (vt “Kontakt”) ja me aitame Sind! Kindlustuspoliis saadetakse Sinu e-posti aadressile.

Kas liikluskindlustuspoliis peab alati kaasas olema?

Uue liiklusseaduse alusel, mis jõustus 1. juulil 2011, ei pea enam liikluskindlustuspoliisi kaasas kandma, kui juht esitab isikut tõendava dokumendi. Politsei saab kindlustuse kehtivust kontrollida isikuandmete ja sõiduki registreerimisnumbri järgi elektroonilisest andmebaasist.

Kuidas ma saan liikluskindlustuspoliisi kätte?

Liikluskindlustuspoliisi saadame teie e-posti aadressile. Poliisi saab teile saata või lasta trükkida ka poliisi kindlustusandja.

Kas ma saan kindlustuse eest raha tagasi, kui sõiduki on müüdud?

Liikluskindlustusmakse tagastuse saamiseks tuleb poliis katkestada enne sõiduki dokumentide ümbervormistamist uuele omanikule, sel juhul kasutamata kindlustuspreemia tagastatakse. Kui sõiduk on juba ümber vormistatud uuele omanikule, ei saa eelmine omanik lasta poliisi katkestada ning kasutamata jäänud kindlustuspreemia kantakse üle uue omaniku andmetega vormistatavale liikluskindlustuspoliisile. Kaskokindlustuse puhul tuleb sõiduki müügi puhul kindlustuspoliis katkestada ning kasutamata kindlustuspreemia tagastatakse.
Kindlustusandjad võivad rakendada administratiivtasu, mis arvestatakse maha tagastatavast kindlustuspreemiast. Kindlustusmakse tagastatakse sel juhul, kui sõidukiga ei ole toimunud kahjujuhtumeid.
Lehekülje algusse

Mis on riskikoefitsient?

Riskikoefitsient lähtub sõidukiomaniku kindlustusajaloost ja toimunud kahjujuhtumitest ning mõjutab kindlustusmakset. Riskikoefitsendi arvutamise metoodika oli varasemalt kõigil kindlustusseltsidel ühine, kuid täna rakendab iga kindlustusandja oma metoodikat ning ühtne lähenemine kahjuajaloo arvestamisele puudub.
Lehekülje algusse

Kuidas määratakse sõiduki väärtus kaskokindlustuse puhul?

Kaskokindlustuse puhul on kindlustusväärtuseks turuväärtus, mis on sõiduki keskmine müügihind Eestis. Kahjujuhtumi toimumisel lähtutakse sõiduki väärtuse määramisel juhtumi toimumise ajal kehtivast turuväärtusest. Juhul kui tegu on uue sõidukiga, mille kaskokindlustusleping sisaldab uusväärtuskindlustust, on sõiduki kindlustusväärtuseks sõiduki esmamüügihind.
Lehekülje algusse

Millistes riikides Eesti liikluskindlustus kehtib? Millistel juhtudel on mul vaja rohelist kaarti?

Roheline kaart ehk välisriigis kehtiv kohustuslik liikluskindlustus tuleb vormistada siis, kui soovite sõita riiki, mida selles nimekirjas (Austria, Belgia, Bulgaaria, Eesti, Hispaania, Holland, Iirimaa, Island, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Liechtenstein, Luksemburg, Läti, Malta, Norra, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Taani, Tšehhi, Ungari, Ühendkuningriik ja Šveits) ei ole. Rohelise kaardi väljastab teie kehtiva liikluskindlustuse väljastaja ning see on tasuta. Roheline kaart on kohustuslik Albaanias, Andorras, Bosnia ja Hertsegoviinas, Horvaatias, Iisraelis, Iraanis, Makedoonias, Marokos, Moldaavias, Montenegros, Serbias, Tuneesias, Türgis, Ukrainas, Valgevenes ja Venemaal.
Lehekülje algusse

Kas kindlustusmaakleri kaudu kindlustuslepingu sõlmimine on kallim?

Kindlustusmaakleri teenuste kasutamine ei tähenda kallimat kindlustusmakset, kuna kindlustusmaakleri vahendustasu ei lisandu kindlustuspreemiale ning vahendustasu ehk komisjoni tasub maaklerile kindlustusandja. Kindlustusmaakleri, kui kliendi esindaja, huvi on aidata kliendil leida soodsat ja vajadustele vastavat kindlustuslahendust. Vahendustasude suurused erinevad, need sõltuvad kindlustusandjast ja kindlustusliigist.
Lehekülje algusse

Kes on kindlustusvõtja?

Kindlustusvõtjaks võib olla eraisik või juriidiline isik, kes sõlmib kindlustusandjaga kindlustuslepingu.
Lehekülje algusse

Kes on kindlustatud isik?

Kindlustatud isik ehk kindlustatu on eraisik või juriidiline isik, kellele kindlustatud ese kuulub või kellega seotud kindlustusriski kindlustatakse.
Lehekülje algusse

Kes on soodustatud isik?

Soodustatud isik on eraisik või juriidiline isik, kellel on õigus kindlustushüvitise saamiseks. Näiteks on liisingautode puhul kindlustusvõtjaks rentnik, kuid soodustatud isik ehk kindlustushüvitise saaja on liisingettevõte.
Lehekülje algusse

Mis on kindlustuspreemia?

Kindlustuspreemia on kindlustusmakse, mida kindlustuskatte eest tasute
Lehekülje algusse

Oma silm on kuningas!
© Aon Baltic, 2000-2019. Kõik õigused kaitstud. Privacy policy. Portal rules. Client zone rules. Global Aon Statement.