EE | RU

Reisimine

Reisimine

Reisides kogeme ja õpime me määratult palju, võibolla rohkemgi, kui mistahes muul viisil. Inimesed reisivad üha rohkem ja üha kaugemale. Reisitakse vaba aja veetmiseks, käiakse ärireisidel ja konverentsidel, õpitakse välisriigi koolis või ülikoolis. Elementaarne seejuures on reisikindlustuse ostmine. Sageli aga ei süveneta, millist kindlustuskatet ostetud poliis pakub ning millised on kindlustustingimused. Seetõttu ei kasutata tihtipeale kindlustuspoliisist tulenevaid võimalusi hüvitise nõudmiseks, kuigi kindlustusrisk on ilmnenud.

Reisikindlustus hõlmab endas erinevaid kindlustuskaitseid, mis on kindlustatud inimesele reisi käigus tekkivate ootamatute olukordade puhul abiks. Kindlustuskaitsetena on võimalik valida: ravikulude kindlustus, reisitõrkekindlustus (kui reis jääb ära, hilineb või katkeb), pagasikindlustus (pagasi, sh dokumentide kadumine või hilinemine), vastutuskindlustus (koos õigusabikuludega).

Oluline on teada, millist kindlustuskaitset vajatakse ning osta vastavaid riske kattev reisikindlustuspoliis. Näiteks eraldi lisakindlustuskaitse ostmine kui reisi käigus tegeletakse ohtlike spordialadega (mäesuustamine, sukeldumine jmt). Kui reisite tihti, siis on mõistlik osta 12 kuud kehtiv reisikindlustuspoliis. Samuti tasub läbi mõelda kindlustuslimiidid vastavalt teie reisi sihtkohale, st kui suured võivad olla kulutused sealsele meditsiiniabile või kodumaale transportimiseks sithkohariigist.

Oma silm on kuningas!
© Aon Baltic, 2000-2019. Kõik õigused kaitstud. Privacy policy. Portal rules. Client zone rules. Global Aon Statement.